Майданівців оздоровили та підлікували

Майданівців оздоровили та підлікували.

Санаторій «Карпати» розташований у мальовничому лісопарку урочища Берегвар, у долині ріки Латориця, на висоті 210 метрів над рівнем моря. Функціонує з 1945 року. Прикрасою санаторію є палац графа Фрідріха Шенборна кінця XVX століття.

Він оточений чудовим дендропарком із декоративним озером у центрі. Очолює ДП «Клінічний санаторій «Карпати» кандидат медичних наук, заслужений лікар України, магістр державного управління Кошеля Іван Іванович. З його приходом зроблено таки чимало, і це величезне господарство треба тримати в належному стані: там підремонтувати, там замінити, та ще там щось потрібно щось нове збудувати. А це все потребує грошей, і немалих. Та Іван Іванович їх знаходить. У ДП «Клінічний санаторій «Карпати» ліжковий фонд становить 486 одиниць, і заклад завжди переповнений.

13 лютого 2014 року Кошеля І.І. нагороджений грамотою та  орденом Українською Православною Церквою. Цитуємо:
«Грамота За заслуги перед Українською Православною Церквою та багато чинність Кошеля Іван Іванович нагороджується орденом Української Православної Церкви Святителя Чудотворця.
Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви Володимир»

У санаторії «Карпати» відпочивала група майданівців із Києва. Наш кореспондент зустрівся з її керівником-куратором, десантником військової розвідки, підполковником Анатолієм Івановичем Турченком.

Ось що заявив пан Турченко: «Група майданівців із Києва, яка складається з п’яти осіб, направлена на реабілітаційне лікування шпиталем Київського Майдану на Закарпаття в ДП Клініний санаторій «Карпати». Лікування проходило за рахунок санаторію, як благодійний внесок для поранених Майдану. В групі з п’яти осіб з пораненнями, контузіями, запаленням легень та отруєнням газами. В санаторії «Карпати» головний лікар Кошеля І.І. зустрів нас гостинно і розпорядився, щоб групу розмістили із всіма належними зручностями та нагодували. Лікарі санаторію оглянули нас і ми пройшли діагностичне обстеження, після цього назначно лікування: уколи, лікувальні ванни мінерально-хвойні та мінерально-перлинні, озокеритотерапія, світлолікування, всі види електрофізиотерапевтичних впливів, лікувальну гімнастику, лікувальний масаж. Проходили заняття в тренажерному залі, механо-терапію, гідроколонотерапію, інгаляцію, кліматолікування, магнітотерапію, лазерну терапію.

Оздоровлення та харчування навіть дуже задовільне. Це допомогло відновити здоровя і заживити рани. Їжа висококалорійна, смачна, триразове харчування з полуденками, із  трьох запропонуваних страв легко вибрати щось таке, що саме зараз смакує. А дієта №5 взагалі складена з урахуванням супутніх захворювань. Я звернув увагу, що тут ідуть на поступки відпочиваючих, які тримають піст.

Щиро дякуємо Дончу Сергію Івановичу – завідуючому виробництвом їдальні, офіціантам їдальні – Логан Маріх Іванівні, яка пропрацювала в санаторії понад 30, та Стегней Марії Михайлівні за їхнє тепло душі, за чудове обслуговування, за те, що є чуйними людьми.

Ми також ходили в церкву, а завдяки заступнику головного лікаря з культмасової роботи Галецькому Йосипу Людвіговичу ми мали можливість безкоштовно відвідувати концерти, вечори відпочинку та всі культмасові заходи. Ще – пройтися в групі екскурсантів по території парку санаторію, зробити пішохідні прогуляки за туристичними маршрутами та помилуватися чудовою природою й подихати напрочуд чистим повітрям.

Нас не залишають байдужими безкоштовні автобусні оглядові екскурсії з відвідування музеїв, старовинних замків Мукачева та Ужгорода, по Верховині, на Синевирське озеро, село музеїв Колочава, що на Міжгірщині, де працюють аж 10 музеїв і особливо музей під відкритим небом «Старе село», та 20 памятників, а пан Галецький на власному автомобілі зробив для нас безкоштовну поїздку по історичним місьцях Закарпаття. Один із майданівців, він із Львівщини, втратив на Майдані верхній одяг. Із госпіталю, де він лікувався приїхав у санаторій «Карпати» без куртки, за дорученням головного лікаря Івана Івановича питання вирішено миттєво, і йому знайшли куртку. Тим більше що майданівець після запалення легенів»

Оповідь була б не повною, якщо не згадати про завідуючого парниковим господарством санаторію Івана Геогрійовича Донча. Чудово почуваєш себе, коли спостерігаєш, як пливуть по озеру лебеді, дикі гуси та качки. А в зоопарку підійдеш до тваринки погладиш її ручкою, то зразу заспокоюється нервова система, адже Іван Донч організував роботу так, щоби на території було чисто, був порядок. Дендропарк, зоопарк, озеро були в належному стані, а також, щоб був догляд за тваринами, дикими птахами на високому рівні.

Турченко А.І. сказав: «Шкода, що завтра закінчується курс лікування, але ми за 12 днів відновили не тільки здоров’я, але і «полікували душі». Ми залишилися задоволені й нас вразили чуйність, доброта та душевно-людське ставлення всього персоналу санаторію «Карпати», і, особливо, головного лікаря Кошелі І.І. Зрештою, я хотів би ще раз сказати їм велике спасибі.» 

Коли матеріал був готовий до друку, то приємна і вродлива секретар приймальної головного лікаря, Тетяна Білас, зателефонувавши до редакції повідомила, що майданівці, які лікувались в санаторії «Карпати», від’їжджаючи зробили запис у Книзі відгуків: «Ми, потерпілі від дій злочинної влади Януковича на Київському Майдані, висловлюємо свою щиру вдячність керівництву санаторію і особливо головному лікарю Кошелі І.І. та всьому персоналу за щирий та безкорисливий прийом нас на реабілітаційне лікування.

Приїхавши до Вас ми зрозуміли, що потрапили до щирих і доброзичливих людей, які готові нам допомагати і залічити рани та контузії, які ми отримали на Майдані. Вашим теплим ставленням до нас та лікуванням Ви зцілили нам тіла та Душі. Це факт. Ми Вам дуже вдячні. Бажаємо Вам здоров’я, щастя. 

Хай бог віддячить Вам сторицею зща доброту, порядність і безкорисливість. Щира шана, подяка Вам від нас і доземний уклін.

З повагою і вдячністю від імені п’яти київських майданівців – керівник–куратор групи Турченко Анатолій Іванович. 

м.Київ. 21.03.2014.   Василь Шетеля.

Печать E-mail

Галерея Санаторий Карпати замок